AVX Corporation 04023A1R0DAT2A
04023A1R0DAT2A picture photo
Mfg. Part Number
04023A1R0DAT2A
Brief Description
CAP CER 1PF 25V NP0 0402
Datasheet Download
04023A1R0DAT2A.pdf
Availability of 04023A1R0DAT2A
QUANTITY
04023A1R0DAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 04023A1R0DAT2A
Internal Part NumberEIS-04023A1R0DAT2A
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)04023A1R0DAT2A
Related Links04023A1, 04023A1R0DAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
04023A1R0DAT2A Details Description
Related parts for 04023A1R0DAT2A
RELAY GEN PURPOSE DPST 5A 240V datasheet.pdf
CIR BRKR THRMMAG 5A 480VAC 65VDC datasheet.pdf
TERM BLOCK 5.08MM 10POS BK datasheet.pdf
IC DAC 12BIT VOUT W/REF TSOT23-8 datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 4.5-9VIN 09VOUT datasheet.pdf
CAP ALUM 1UF 20% 200V AXIAL datasheet.pdf
EXPLOSION-PROOF LIMIT SWES datasheet.pdf
CAP CER 15PF 200V NP0 0402 datasheet.pdf
CONN SOCKET datasheet.pdf
RES SMD 2.2K OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf