AVX Corporation 04023A220GAT2A
04023A220GAT2A picture photo
Mfg. Part Number
04023A220GAT2A
Brief Description
CAP CER 22PF 25V NP0 0402
Datasheet Download
04023A220GAT2A.pdf
Availability of 04023A220GAT2A
QUANTITY
04023A220GAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 04023A220GAT2A
Internal Part NumberEIS-04023A220GAT2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.56mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)04023A220GAT2A
Related Links04023A2, 04023A220GAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
04023A220GAT2A Details Description
Related parts for 04023A220GAT2A
LED BLUE CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
RES SMD 39.7K OHM 0.1% 0.4W 1206 datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.15A 24V datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf
IC LEVEL SHIFTER 7CH LOG 40-TQFN datasheet.pdf
RES SMD 0.022 OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
DIODE ZENER 16V 1.5W DO204AL datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 4A 30 MOHM TH datasheet.pdf
TERM BLOCK PCB datasheet.pdf
TERMINAL QL 4 WTL 6/4 FF datasheet.pdf
CAP CER 150PF 100V X8R 0402 datasheet.pdf
CABLE FFC 1MM TYPE 2 11P 150MM datasheet.pdf