AVX Corporation 04023A330GAT2A
04023A330GAT2A picture photo
Mfg. Part Number
04023A330GAT2A
Brief Description
CAP CER 33PF 25V NP0 0402
Datasheet Download
04023A330GAT2A.pdf
Availability of 04023A330GAT2A
QUANTITY
04023A330GAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 04023A330GAT2A
Internal Part NumberEIS-04023A330GAT2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.56mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)04023A330GAT2A
Related Links04023A3, 04023A330GAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
04023A330GAT2A Details Description
Related parts for 04023A330GAT2A
IC REG LDO 2.5V 1A 8SOIC datasheet.pdf
CARD EDGE 12POS DL .100X.200 BLK datasheet.pdf
CCS LIGHTING LFX 200 SW datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 256KB FLSH 180TFBGA datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR BQ24617 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 25W datasheet.pdf
CAP CER 4.7PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
REED SENSORS datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.6V 200MW SOD323 datasheet.pdf