AVX Corporation 04023A330JAT4A
04023A330JAT4A picture photo
Mfg. Part Number
04023A330JAT4A
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 33PF 25V NP0 0402
Datasheet Download
04023A330JAT4A.pdf
Availability of 04023A330JAT4A
QUANTITY
04023A330JAT4A Order Process
Ship out your order
Specifications of 04023A330JAT4A
Internal Part NumberEIS-04023A330JAT4A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package50,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.56mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)04023A330JAT4A
Related Links04023A3, 04023A330JAT4A Datasheet, AVX Corporation Distributor
04023A330JAT4A Details Description
Related parts for 04023A330JAT4A
IND DELAY LINE 700PS 1 OHM TH datasheet.pdf
LED PNL MT 9MM 12V CHROME YELLOW datasheet.pdf
SWITCH DIP RECESS RCKR 10POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 100W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 31POS SCKT datasheet.pdf
CXONE-AL50D-V4 datasheet.pdf
CAP ALUM 1UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 425MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
RJ45 RA SHIELDED WITH LED datasheet.pdf
ATTENUATOR SMA QPL SCREENED datasheet.pdf
CAP FILM 3.3UF 5% 160VDC RAD datasheet.pdf