AVX Corporation 04023A470GAT2A
04023A470GAT2A picture photo
Mfg. Part Number
04023A470GAT2A
Brief Description
CAP CER 47PF 25V NP0 0402
Datasheet Download
04023A470GAT2A.pdf
Availability of 04023A470GAT2A
QUANTITY
04023A470GAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 04023A470GAT2A
Internal Part NumberEIS-04023A470GAT2A
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance47pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)04023A470GAT2A
Related Links04023A4, 04023A470GAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
04023A470GAT2A Details Description
Related parts for 04023A470GAT2A
IC VOICE REC/PLAY 4MIN EX 28TSOP datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.8A DDPAK datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 EYELET datasheet.pdf
LCD GRAPH MOD 128X64 BLUE TRANSM datasheet.pdf
CONN RCPT 228POS VERT W/BARBS datasheet.pdf
Crystal 11.0592MHz 10ppm 18pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
024+8 EURO TYPE M RECP ASY PWR datasheet.pdf
RES 3.92K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
TERMINATOR RAM datasheet.pdf
350 TB SOCKET WF RA datasheet.pdf
RES 22 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf