AVX Corporation 04023A6R8BAT2A
04023A6R8BAT2A picture photo
Mfg. Part Number
04023A6R8BAT2A
Brief Description
CAP CER 6.8PF 25V NP0 0402
Datasheet Download
04023A6R8BAT2A.pdf
Availability of 04023A6R8BAT2A
QUANTITY
04023A6R8BAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 04023A6R8BAT2A
Internal Part NumberEIS-04023A6R8BAT2A
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6.8pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)04023A6R8BAT2A
Related Links04023A6, 04023A6R8BAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
04023A6R8BAT2A Details Description
Related parts for 04023A6R8BAT2A
CONN EDGECARD 6POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 4V 20% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 79POS WALLMNT SCKT datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 13POS STR 5.08MM datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 125MA 125VAC/VDC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
2062-25 INS PUNCH datasheet.pdf
RES 37.4 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 120V datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 44TQFP datasheet.pdf
SLZF 5.08/17/180F SN OR BX datasheet.pdf
SCR 800V 285A TO-93 datasheet.pdf