Cornell Dubilier Electronics MC22FF911F-TF
MC22FF911F-TF picture photo
Mfg. Part Number
MC22FF911F-TF
Brief Description
CAP MICA 910PF 1% 1KV 2220
Datasheet Download
MC22FF911F-TF.pdf
Availability of MC22FF911F-TF
QUANTITY
MC22FF911F-TF Order Process
Ship out your order
Specifications of MC22FF911F-TF
Internal Part NumberEIS-MC22FF911F-TF
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance910pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Size / Dimension0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)0.157" (4.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC22FF911F-TF
Related LinksMC22FF, MC22FF911F-TF Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MC22FF911F-TF Details Description
Related parts for MC22FF911F-TF
CLAMP TIE 120LB NAT 15.5" datasheet.pdf
CABLE SMA RA-SMA JCK RG316DS 48" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 44QFN datasheet.pdf
RES 604 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 200K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 150NH 280MA 980 MOHM datasheet.pdf
LABEL ELECTRL WARN 3.9" BLCK/YLL datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM R-TAB datasheet.pdf
CAP FILM 150NF 10% 250VDC AXIAL datasheet.pdf
Low Cost, 2.7 V to 5.5 V, Micropower Temperature Switches in SOT-23 IC datasheet.pdf