AVX Corporation 04023D223KAT2A
04023D223KAT2A picture photo
Mfg. Part Number
04023D223KAT2A
Brief Description
CAP CER 0.022UF 25V X5R 0402
Datasheet Download
04023D223KAT2A.pdf
Availability of 04023D223KAT2A
QUANTITY
04023D223KAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 04023D223KAT2A
Internal Part NumberEIS-04023D223KAT2A
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.022µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.56mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)04023D223KAT2A
Related Links04023D2, 04023D223KAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
04023D223KAT2A Details Description
Related parts for 04023D223KAT2A
CAP ALUM 2.2UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 4KB FLASH 16DIP datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 896B OTP 18SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 32POS .100" SNGL TIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD EXTEND 50POS 0.156 datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 48POS 2MM SMD datasheet.pdf
CONN MAGJACK 2PORT 1000 BASE-T datasheet.pdf
LED SUPPLY CC AC/DC 9-29V 1.75A datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 3POS JAM NUT PIN datasheet.pdf