AVX Corporation 04023G223ZAT2A
04023G223ZAT2A picture photo
Mfg. Part Number
04023G223ZAT2A
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 0.022UF 25V Y5V 0402
Datasheet Download
04023G223ZAT2A.pdf
Availability of 04023G223ZAT2A
QUANTITY
04023G223ZAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 04023G223ZAT2A
Internal Part NumberEIS-04023G223ZAT2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.022µF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientY5V (F)
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)04023G223ZAT2A
Related Links04023G2, 04023G223ZAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
04023G223ZAT2A Details Description
Related parts for 04023G223ZAT2A
TERM BLOCK PCB 5.08MM 11POS OR datasheet.pdf
MICRO 25POS SKT 10" datasheet.pdf
STAMP PAD-V datasheet.pdf
RES 22.1K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 903K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14-SO datasheet.pdf
TV 6C 6#12 PIN PLUG datasheet.pdf
4700UF 63V 12.5X25 105C RAD datasheet.pdf