Abracon Corporation AST3TQ-T-25.000MHZ-50-C
AST3TQ-T-25.000MHZ-50-C picture photo
Mfg. Part Number
AST3TQ-T-25.000MHZ-50-C
Brief Description
OSC TCXO 25.000MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
AST3TQ-T-25.000MHZ-50-C.pdf
Availability of AST3TQ-T-25.000MHZ-50-C
QUANTITY
AST3TQ-T-25.000MHZ-50-C Order Process
Ship out your order
Specifications of AST3TQ-T-25.000MHZ-50-C
Internal Part NumberEIS-AST3TQ-T-25.000MHZ-50-C
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelAST3TQ-50.pdfAST3TQ-50.stp
Standard Package25
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesAST3TQ-50
PackagingBulk
TypeTCXO
Frequency25MHz
Function-
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppb
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)7mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.079" (2.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AST3TQ-T-25.000MHZ-50-C
Related LinksAST3TQ-T-25, AST3TQ-T-25.000MHZ-50-C Datasheet, Abracon Corporation Distributor
AST3TQ-T-25.000MHZ-50-C Details Description
Related parts for AST3TQ-T-25.000MHZ-50-C
RES SMD 12 OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 25V 20% RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 41POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
MOD VINCULUM-II DEV 2 PORT 48DIP datasheet.pdf
FUSE AUTO 100A 32VDC AUTO LINK datasheet.pdf
FIXED IND 220UH 460MA 1.58 OHM datasheet.pdf
RES 3.3 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
0.100" HDR TH datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 420W datasheet.pdf