TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine TXR18AB00-2208AI
TXR18AB00-2208AI picture photo
Mfg. Part Number
TXR18AB00-2208AI
Brief Description
CONN BACKSHELL ADPT SZ 22 OLIVE
Datasheet Download
TXR18AB00-2208AI.pdf
Availability of TXR18AB00-2208AI
QUANTITY
TXR18AB00-2208AI Order Process
Ship out your order
Specifications of TXR18AB00-2208AI
Internal Part NumberEIS-TXR18AB00-2208AI
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Cable Opening-
Diameter - Outside1.598" (40.60mm)
Shell Size - Insert22
Thread Size1 1/4-18 UNEF
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TXR18AB00-2208AI
TXR18AB00-2208AI Details Description
Related parts for TXR18AB00-2208AI
DIODE SCHOTTKY 30V 220MA SOT-23 datasheet.pdf
DIODE BRIDGE 600V 1.5A 4-SMD datasheet.pdf
SWITCH TACT SPST-NO 0.125A 24V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .125 SQ WW datasheet.pdf
MOSFET N-CH 25V 10A DPAK datasheet.pdf
CABLE 3COND 18AWG BLACK 250' datasheet.pdf
NULL MODEM CABLE datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.5A SOT223-5 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf