AVX Corporation 04023J3R0CBWTR
04023J3R0CBWTR picture photo
Mfg. Part Number
04023J3R0CBWTR
Brief Description
CAP THIN FILM 3PF 25V 0402
Datasheet Download
04023J3R0CBWTR.pdf
Availability of 04023J3R0CBWTR
QUANTITY
04023J3R0CBWTR Order Process
Ship out your order
Specifications of 04023J3R0CBWTR
Internal Part NumberEIS-04023J3R0CBWTR
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.0pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Size / Dimension0.039" L x 0.022" W (1.00mm x 0.55mm)
Height - Seated (Max)0.020" (0.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)04023J3R0CBWTR
Related Links04023J3, 04023J3R0CBWTR Datasheet, AVX Corporation Distributor
04023J3R0CBWTR Details Description
Related parts for 04023J3R0CBWTR
HEATSHRK DL WALL Q52X 1/8"X4'BLK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
OSC XO 54.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
EVALUATION BOARD 1 ZL9101 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
JOYSTICK HALL EFFECT 2AXIS USB datasheet.pdf
IC USB MICRO/MINI CHRGR 25DSBGA datasheet.pdf
2" X 20 YDS datasheet.pdf
IND NEON CLEAR 250V SNAPFIT datasheet.pdf