AVX Corporation 04023U2R1BAT2A
04023U2R1BAT2A picture photo
Mfg. Part Number
04023U2R1BAT2A
Brief Description
CAP CER 2.1PF 25V NP0 0402
Datasheet Download
04023U2R1BAT2A.pdf
Availability of 04023U2R1BAT2A
QUANTITY
04023U2R1BAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 04023U2R1BAT2A
Internal Part NumberEIS-04023U2R1BAT2A
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.1pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)04023U2R1BAT2A
Related Links04023U2, 04023U2R1BAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
04023U2R1BAT2A Details Description
Related parts for 04023U2R1BAT2A
IC REG DL BCK/LINEAR SYNC 20MLPQ datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR TPS40021-001 datasheet.pdf
IC DRIVER HI/LO SIDE HV 14-DIP datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 5PIN SLD CUP datasheet.pdf
DELCON BASE OUTPUT 1CH. S CONN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 600W datasheet.pdf
SOCKET ADAPTER DIP TO PLCC datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 12A 250VAC 60VDC datasheet.pdf