AVX Corporation 04023U3R9BAT2A
04023U3R9BAT2A picture photo
Mfg. Part Number
04023U3R9BAT2A
Brief Description
CAP CER 3.9PF 25V NP0 0402
Datasheet Download
04023U3R9BAT2A.pdf
Availability of 04023U3R9BAT2A
QUANTITY
04023U3R9BAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 04023U3R9BAT2A
Internal Part NumberEIS-04023U3R9BAT2A
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.9pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)04023U3R9BAT2A
Related Links04023U3, 04023U3R9BAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
04023U3R9BAT2A Details Description
Related parts for 04023U3R9BAT2A
IDC CABLE - MKS26K/MC26G/MCF26K datasheet.pdf
CAP CER 18PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
IC OPAMP LIMITING 45KHZ 16QFN datasheet.pdf
CAP FILM 15UF 5% 370VAC QC TERM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
RES 487 OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES 24.9 OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
3.5MM EURO HEADER VERT GRN ME AU datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf
CAP CER 1.2PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf