AVX Corporation 04023U8R2DAT2A
04023U8R2DAT2A picture photo
Mfg. Part Number
04023U8R2DAT2A
Brief Description
CAP CER 8.2PF 25V NP0 0402
Datasheet Download
04023U8R2DAT2A.pdf
Availability of 04023U8R2DAT2A
QUANTITY
04023U8R2DAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 04023U8R2DAT2A
Internal Part NumberEIS-04023U8R2DAT2A
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance8.2pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)04023U8R2DAT2A
Related Links04023U8, 04023U8R2DAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
04023U8R2DAT2A Details Description
Related parts for 04023U8R2DAT2A
OPTOISOLATOR 5KV 2CH TRANS 8-DIP datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.7V 350MW SOT23-3 datasheet.pdf
IC FLASH 4GBIT 48TSOP datasheet.pdf
ESD HANDLER 8X12-3/4X2-7/8 datasheet.pdf
BOX OPEN BIN PLASTEK 24X4X4 datasheet.pdf
RES SMD 768 OHM 0.05% 1/16W 0402 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 1 Circuit datasheet.pdf
MF SR HDR ASSY DR 250 VT 08CKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 19POS PIN datasheet.pdf
RES 20 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS T/H R/A datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 60A 277/480VAC datasheet.pdf