AVX Corporation 04025A470KAT4A
04025A470KAT4A picture photo
Mfg. Part Number
04025A470KAT4A
Brief Description
CAP CER 47PF 50V NP0 0402
Datasheet Download
04025A470KAT4A.pdf
Availability of 04025A470KAT4A
QUANTITY
04025A470KAT4A Order Process
Ship out your order
Specifications of 04025A470KAT4A
Internal Part NumberEIS-04025A470KAT4A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package50,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance47pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.56mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)04025A470KAT4A
Related Links04025A4, 04025A470KAT4A Datasheet, AVX Corporation Distributor
04025A470KAT4A Details Description
Related parts for 04025A470KAT4A
CONN TERM BLOCK 3.81MM 8POS datasheet.pdf
SWITCH FS-T ROLLER LVR GOLD PCB datasheet.pdf
LED RED CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 30V 1A SMA datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 51 OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
ER6022-030N, 3 N/C, 1/2 IN. NPT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100" datasheet.pdf