AVX Corporation 04025A4R3DA79A
04025A4R3DA79A picture photo
Mfg. Part Number
04025A4R3DA79A
Brief Description
CAP CER 4.3PF 50V NP0 0402
Datasheet Download
04025A4R3DA79A.pdf
Availability of 04025A4R3DA79A
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
04025A4R3DA79A Order Process
Ship out your order
Specifications of 04025A4R3DA79A
Internal Part NumberEIS-04025A4R3DA79A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package5,000
Series-
PackagingBulk
Capacitance4.3pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.56mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)04025A4R3DA79A
Related Links04025A4, 04025A4R3DA79A Datasheet, AVX Corporation Distributor
04025A4R3DA79A Details Description
Related parts for 04025A4R3DA79A
KNOB BLK GLOSS .50"DIA 6MM SHAFT datasheet.pdf
RES SMD 1.15 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .125 SQ WW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
RES 90.9 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 51POS J/N SKT BRN datasheet.pdf
SWITCH ROTARY DP5T SLD NONSHORT datasheet.pdf
IC - LOW POWER AUDIO DSP datasheet.pdf
CLAMP GROUNDING U-BOLT BRONZE datasheet.pdf
762 TB SOCKET OPEN RA datasheet.pdf
RES CHAS MNT 82 OHM 1% 10W datasheet.pdf