AVX Corporation 04025A680FAT2A
04025A680FAT2A picture photo
Mfg. Part Number
04025A680FAT2A
Brief Description
CAP CER 68PF 50V NP0 0402
Datasheet Download
04025A680FAT2A.pdf
Availability of 04025A680FAT2A
QUANTITY
04025A680FAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 04025A680FAT2A
Internal Part NumberEIS-04025A680FAT2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance68pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)04025A680FAT2A
Related Links04025A6, 04025A680FAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
04025A680FAT2A Details Description
Related parts for 04025A680FAT2A
FUSE CERAMIC 3A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
IC REG BCK BST ADJ DL SYNC 16QFN datasheet.pdf
CONN RCPT 100POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 200W datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 3KV X7R RADIAL datasheet.pdf
RES 335 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC MOSFET DRVR DUAL 8-TDFN datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X12.7MM XCUT T412 datasheet.pdf
AM5 SWITCH 6A SPST-NO PIN datasheet.pdf
DIODE ZENER 39V 200MW SOD323 datasheet.pdf
SMA BH JCK-STRT PLG RG-316 18" datasheet.pdf