AVX Corporation 04025A6R2DAT2A
04025A6R2DAT2A picture photo
Mfg. Part Number
04025A6R2DAT2A
Brief Description
CAP CER 6.2PF 50V NP0 0402
Datasheet Download
04025A6R2DAT2A.pdf
Availability of 04025A6R2DAT2A
QUANTITY
04025A6R2DAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 04025A6R2DAT2A
Internal Part NumberEIS-04025A6R2DAT2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6.2pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.56mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)04025A6R2DAT2A
Related Links04025A6, 04025A6R2DAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
04025A6R2DAT2A Details Description
Related parts for 04025A6R2DAT2A
CONN RECEPT 20POS FMALE CRIMP datasheet.pdf
IC MONOSTABLE MULTIVIB 14SO datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 5POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ18 19 OLIV datasheet.pdf
RACK PANEL RAIL datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROC 24V PANEL MT datasheet.pdf
HOUSING 250 FASTON 4P WHITE datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 140MA 3.64 OHM datasheet.pdf