AVX Corporation 04025A750JAT4A
04025A750JAT4A picture photo
Mfg. Part Number
04025A750JAT4A
Brief Description
CAP CER 75PF 50V NP0 0402
Datasheet Download
04025A750JAT4A.pdf
Availability of 04025A750JAT4A
QUANTITY
04025A750JAT4A Order Process
Ship out your order
Specifications of 04025A750JAT4A
Internal Part NumberEIS-04025A750JAT4A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package50,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance75pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.56mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)04025A750JAT4A
Related Links04025A7, 04025A750JAT4A Datasheet, AVX Corporation Distributor
04025A750JAT4A Details Description
Related parts for 04025A750JAT4A
IC FPGA 120 I/O 256FBGA datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
RES SMD 93.1 OHM 0.1% 0.15W 0603 datasheet.pdf
RES 9.09K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 10K OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 1.1A 200 MOHM SMD datasheet.pdf
SATA PWR CABLE datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM R-TAB T766 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 15V 20W datasheet.pdf