AVX Corporation 04025U130FAT2A
04025U130FAT2A picture photo
Mfg. Part Number
04025U130FAT2A
Brief Description
CAP CER 13PF 50V NP0 0402
Datasheet Download
04025U130FAT2A.pdf
Availability of 04025U130FAT2A
QUANTITY
04025U130FAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 04025U130FAT2A
Internal Part NumberEIS-04025U130FAT2A
FamilyCeramic Capacitors
SeriesU
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance13pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
Lead Spacing-
FeaturesUltra-Low ESR
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)04025U130FAT2A
Related Links04025U1, 04025U130FAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
04025U130FAT2A Details Description
Related parts for 04025U130FAT2A
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
DIN RAIL 35MMX7.5MM SLOTTED 2M datasheet.pdf
CONN SOCKET IDC 24POS W/STR GOLD datasheet.pdf
IC PROG CLOCK GEN 8-SOIC datasheet.pdf
TVS DIODE 18VWM 32.2VC SMB datasheet.pdf
RES SMD 12.7K OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 500V SNAP datasheet.pdf
CUSTOM RESISTOR BLANK 2010 datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 3.6K OHM 9SIP datasheet.pdf
MPAC 5R ST PF HDR datasheet.pdf
RESISTOR POWER ADJ 1.25K OHM 50W datasheet.pdf