AVX Corporation 0402ZA151JAT2A
0402ZA151JAT2A picture photo
Mfg. Part Number
0402ZA151JAT2A
Brief Description
CAP CER 150PF 10V NP0 0402
Datasheet Download
0402ZA151JAT2A.pdf
Availability of 0402ZA151JAT2A
QUANTITY
0402ZA151JAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 0402ZA151JAT2A
Internal Part NumberEIS-0402ZA151JAT2A
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance150pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated10V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)0402ZA151JAT2A
Related Links0402ZA1, 0402ZA151JAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
0402ZA151JAT2A Details Description
Related parts for 0402ZA151JAT2A
CONN IC DIP SOCKET 28POS GOLD datasheet.pdf
Crystal 3.6864MHz 30ppm 18pF 120 Ohm -10°C - 70°C Through Hole HC49/U datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 3.5KB OTP 20SSOP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 400V 4.5A DPAK datasheet.pdf
HEAT SINK 35MM X 35MM X 7.5MM datasheet.pdf
IC 80C51 MCU 8BIT ROMLESS 44PLCC datasheet.pdf
FFC 1 TYPE A 21 CKTS LGT 30 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X11.43MM T412 datasheet.pdf
508 TB SPR PLU HOOK/E WF datasheet.pdf
SLIP GAUGE, HANDTOOL datasheet.pdf
CAP FILM 0.22UF 20% 330VAC AXIAL datasheet.pdf