AVX Corporation 0402ZJ9R1BBWTR
0402ZJ9R1BBWTR picture photo
Mfg. Part Number
0402ZJ9R1BBWTR
Brief Description
CAP THIN FILM 9.1PF 10V 0402
Datasheet Download
0402ZJ9R1BBWTR.pdf
Availability of 0402ZJ9R1BBWTR
QUANTITY
0402ZJ9R1BBWTR Order Process
Ship out your order
Specifications of 0402ZJ9R1BBWTR
Internal Part NumberEIS-0402ZJ9R1BBWTR
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance9.1pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated10V
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Size / Dimension0.039" L x 0.022" W (1.00mm x 0.55mm)
Height - Seated (Max)0.020" (0.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)0402ZJ9R1BBWTR
Related Links0402ZJ9, 0402ZJ9R1BBWTR Datasheet, AVX Corporation Distributor
0402ZJ9R1BBWTR Details Description
Related parts for 0402ZJ9R1BBWTR
HDR STR SR. 100 GP datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS INLINE PIN datasheet.pdf
CAP CER 33PF 1KV SL RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
RES 10.2 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC CURRENT SOURCE 3% 8SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 600W datasheet.pdf
MGRID HDR SMT W/CAP GOLD 14CKT datasheet.pdf
FIXED IND 1.8NH 200MA 600 MOHM datasheet.pdf