Littelfuse 0451.200MRSN
0451.200MRSN picture photo
Mfg. Part Number
0451.200MRSN
Manufacturer
Product Category
Fuses
Brief Description
FUSE BOARD MNT 200MA 125VAC 2SMD
Datasheet Download
0451.200MRSN.pdf
Availability of 0451.200MRSN
QUANTITY
0451.200MRSN Order Process
Ship out your order
Specifications of 0451.200MRSN
Internal Part NumberEIS-0451.200MRSN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Circuit Protection
FamilyFuses
Series451
PackagingTape & Reel (TR)
Fuse TypeBoard Mount (Cartridge Style Excluded)
Current Rating200mA
Voltage Rating - AC125V
Voltage Rating - DC-
Response TimeFast
Package / Case2-SMD, Square End Block
Mounting TypeSurface Mount
Breaking Capacity @ Rated Voltage50A
Melting I²t0.0089
ApprovalsCSA, UR
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Color-
Size / Dimension0.240" L x 0.106" W x 0.106" H (6.10mm x 2.69mm x 2.69mm)
DC Cold Resistance0.8372 Ohm
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)0451.200MRSN
Related Links0451.2, 0451.200MRSN Datasheet, Littelfuse Distributor
0451.200MRSN Details Description
Related parts for 0451.200MRSN
LED RED CLEAR 2SMD datasheet.pdf
FLEX CABLE - AFG15A/AF15/AFG15A datasheet.pdf
CONN DIN HEADER 50POS DUAL STR datasheet.pdf
CONN SOCKET R/A 3POS PCB SILVER datasheet.pdf
SENS CAP FLUOROPLASTC M12 SHIELD datasheet.pdf
IC SRAM 64KBIT 55NS 84PLCC datasheet.pdf
CAP CER 3900PF 100V X7R 1210 datasheet.pdf
IC TXRX RS232 ESD 16SSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 79POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 1POS WALL MNT W/PIN datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
CAP FILM 12NF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf