Littelfuse 04820015ZXB
04820015ZXB picture photo
Mfg. Part Number
04820015ZXB
Brief Description
FUSE HOLDER BLADE 125V 15A PCB
Datasheet Download
04820015ZXB.pdf
Availability of 04820015ZXB
QUANTITY
04820015ZXB Order Process
Ship out your order
Specifications of 04820015ZXB
Internal Part NumberEIS-04820015ZXB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5
Fuse Size0.665" L x 0.315" W x 0.772" H (16.9mm x 8mm x 19.6mm)
Number of Circuits15
Voltage125V
Current Rating15A
Mounting TypePCB
OrientationVertical
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)04820015ZXB
Related Links04820, 04820015ZXB Datasheet, Littelfuse Distributor
04820015ZXB Details Description
Related parts for 04820015ZXB
RES ARRAY 4 RES 820 OHM 8SIP datasheet.pdf
CONN CABLE GRIP CPC 6.35-8.89MM datasheet.pdf
RES 3 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 107K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
IC REG LDO 2.7V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS FREE HNG W/SCKT datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 10AWG YELLOW 100' datasheet.pdf
THERMISTOR PTC OCP 50 OHM 25C datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 2POS 3.81MM datasheet.pdf
RES 332K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf