Littelfuse 04820021ZXB
04820021ZXB picture photo
Mfg. Part Number
04820021ZXB
Brief Description
FUSE HOLDER BLADE 125V 15A PCB
Datasheet Download
04820021ZXB.pdf
Availability of 04820021ZXB
QUANTITY
04820021ZXB Order Process
Ship out your order
Specifications of 04820021ZXB
Internal Part NumberEIS-04820021ZXB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5
Fuse Size0.665" L x 0.315" W x 0.772" H (16.9mm x 8mm x 19.6mm)
Number of Circuits21
Voltage125V
Current Rating15A
Mounting TypePCB
OrientationVertical
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)04820021ZXB
Related Links04820, 04820021ZXB Datasheet, Littelfuse Distributor
04820021ZXB Details Description
Related parts for 04820021ZXB
RES SMD 52.3 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC AMPLIFIER VIDEO TRIPLE 14SOIC datasheet.pdf
IC BUS TRANSCVR 16BIT 48TVSOP datasheet.pdf
RES SMD 200 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC CTRL PPP/HDLC SERIAL TQFP-100 datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS DUAL .100 STR datasheet.pdf
RES SMD 62K OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
SHRINK TUBE WHITE 20M datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1K OHM 1% 10W datasheet.pdf
RES SMD 10.9K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 14 OLIVE datasheet.pdf
RES SMD 50 OHM 5% 3.9W 0603 datasheet.pdf