Vishay/Dale 04B1003JF
04B1003JF picture photo
Mfg. Part Number
04B1003JF
Manufacturer
Product Category
Thermistors - NTC
Brief Description
THERMISTOR NTC 100K OHM 5% BEAD
Datasheet Download
04B1003JF.pdf
Availability of 04B1003JF
QUANTITY
04B1003JF Order Process
Ship out your order
Specifications of 04B1003JF
Internal Part NumberEIS-04B1003JF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesThermistor-Resistor Network Simulation Tool
Standard Package500
Category Sensors, Transducers
FamilyThermistors - NTC
SeriesB
PackagingBulk
Resistance in Ohms @ 25°C100k
Resistance Tolerance±5%
B Value Tolerance-
B0/50-
B25/50-
B25/75-
Operating Temperature-
Power - Max-
Length - Lead Wire-
Mounting TypeFree Hanging
Package / CaseBead
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)04B1003JF
Related Links04B1, 04B1003JF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
04B1003JF Details Description
Related parts for 04B1003JF
IC ADC SERIAL 2CH 14BIT 16-DIP datasheet.pdf
MODULE PIP .8-2.5V 60A HORZ T/H datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 200W datasheet.pdf
CAP CER 0.068UF 100V 10% BX 1825 datasheet.pdf
RES 215K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 19POS R/A .100" GOLD datasheet.pdf