Parlex Corp. 050R21-51B
050R21-51B picture photo
Mfg. Part Number
050R21-51B
Brief Description
CABLE FLAT FLEX 21POS 0.5MM 2"
Datasheet Download
050R21-51B.pdf
Availability of 050R21-51B
QUANTITY
050R21-51B Order Process
Ship out your order
Specifications of 050R21-51B
Internal Part NumberEIS-050R21-51B
Cable TypeFFC
Number of Conductors21
Pitch0.020" (0.50mm)
Length2.00" (50.80mm)
Length - Exposed Ends0.140" (3.56mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)050R21-51B
Related Links050R2, 050R21-51B Datasheet, Parlex Corp. Distributor
050R21-51B Details Description
Related parts for 050R21-51B
RES SMD 523K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES 18.2K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
HI STRNGTH DISC 6X3/8" A VFN datasheet.pdf
Connector Socket 10 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM L-TAB datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS INLINE PIN datasheet.pdf
2.5G DWDM TOSA 120KM datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
OSC MEMS 26.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf