Parlex Corp. 050R4-127B
050R4-127B picture photo
Mfg. Part Number
050R4-127B
Brief Description
CABLE FLAT FLEX 4POS 0.5MM 5"
Datasheet Download
050R4-127B.pdf
Availability of 050R4-127B
QUANTITY
050R4-127B Order Process
Ship out your order
Specifications of 050R4-127B
Internal Part NumberEIS-050R4-127B
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
Cable TypeFFC
Number of Conductors4
Pitch0.020" (0.50mm)
Length5.00" (127.00mm)
Length - Exposed Ends0.140" (3.56mm)
Termination StyleTop on Both Sides, Backers Both Sides
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)050R4-127B
Related Links050R4, 050R4-127B Datasheet, Parlex Corp. Distributor
050R4-127B Details Description
Related parts for 050R4-127B
TERM BLOCK HDR 12POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
RES SMD 39 OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 3A 32VAC/VDC 0603 datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 2.5A SYNC 16MSOP datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 9-18VIN 05VOUT datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4500K 2SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
IC BUFFER 140MHZ 9CH 3.3V 16SOIC datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 19POS PIN datasheet.pdf