Parlex Corp. 050R50-127B
050R50-127B picture photo
Mfg. Part Number
050R50-127B
Brief Description
CABLE FLAT FLEX 50POS 0.5MM 5"
Datasheet Download
050R50-127B.pdf
Availability of 050R50-127B
QUANTITY
050R50-127B Order Process
Ship out your order
Specifications of 050R50-127B
Internal Part NumberEIS-050R50-127B
Cable TypeFFC
Number of Conductors50
Pitch0.020" (0.50mm)
Length5.00" (127.00mm)
Length - Exposed Ends0.140" (3.56mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)050R50-127B
Related Links050R5, 050R50-127B Datasheet, Parlex Corp. Distributor
050R50-127B Details Description
Related parts for 050R50-127B
TERM RING EXP VYL 2AWG 1/4 datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 138VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC REG LDO 12V 0.1A TO92-3 datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS WALL MT W/SCKT datasheet.pdf
CONN PLUG 41POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
Crystal 18.4320MHz 30ppm Series 40 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
TVS DIODE 18VWM 29.2VC DO214AC datasheet.pdf
CAP FILM 68NF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf
CAP FILM 0.0039UF 5% 1000VDC AXI datasheet.pdf