Samsung Semiconductor, Inc. SI-B8V071300WW
SI-B8V071300WW picture photo
Mfg. Part Number
SI-B8V071300WW
Manufacturer
Product Category
LED Lighting - COBs, Engines, Modules
Brief Description
LED 3000K 80CRI LM561B
Datasheet Download
SI-B8V071300WW.pdf
Availability of SI-B8V071300WW
QUANTITY
SI-B8V071300WW Order Process
Ship out your order
Specifications of SI-B8V071300WW
Internal Part NumberEIS-SI-B8V071300WW
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
Standard Package40
Category Optoelectronics
FamilyLED Lighting - COBs, Engines, Modules
SeriesLT-A302A
PackagingBox
TypeLED Module
ColorWhite, Warm
CCT (K)3000K 4-Step MacAdam Ellipse
Wavelength-
ConfigurationLinear Light Strip
Flux @ Current/Temperature - Test890 lm (Typ)
Current - Test600mA
Temperature - Test45°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ)12.7V
Lumens/Watt @ Current - Test117 lm/W
Current - Max-
CRI (Color Rendering Index)80
Viewing Angle-
FeaturesWith Connector
Size / Dimension295.00mm L x 21.00mm W
Height6.00mm
Light Emitting Surface (LES)-
Lens TypeDomed
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SI-B8V071300WW
Related LinksSI-B8V0, SI-B8V071300WW Datasheet, Samsung Semiconductor, Inc. Distributor
SI-B8V071300WW Details Description
Related parts for SI-B8V071300WW
FIXED IND 270UH 3.3A 160 MOHM TH datasheet.pdf
RES 6.49K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 8.98 OHM 2W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 16PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
SWITCH ROTARY 3PDT datasheet.pdf
DIP CABLE M-F 18POS datasheet.pdf
LABEL THERMAL TRANSFER datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.7V 500MW SOD123 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.563" (14.30mm) datasheet.pdf
381 TB PLUGGABLE PLUG datasheet.pdf
CAP CER 300PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
LD 4MM STK P-P SILIC .75 50CM BL datasheet.pdf