CTS Electronic Components 0538-006-D-9.0-35
0538-006-D-9.0-35 picture photo
Mfg. Part Number
0538-006-D-9.0-35
Datasheet Download
0538-006-D-9.0-35.pdf
Availability of 0538-006-D-9.0-35
QUANTITY
0538-006-D-9.0-35 Order Process
Ship out your order
Specifications of 0538-006-D-9.0-35
Internal Part NumberEIS-0538-006-D-9.0-35
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance Range9 ~ 35pF
Adjustment TypeTop Adjustment
Voltage - Rated100V
Size / Dimension0.375" Dia (9.53mm)
Height - Seated (Max)0.275" (6.99mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)0538-006-D-9.0-35
Related Links0538-006, 0538-006-D-9.0-35 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
0538-006-D-9.0-35 Details Description
Related parts for 0538-006-D-9.0-35
RES SMD 158 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC TRPL 8BIT VIDEO ADC 144LQFP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 100POS STRGHT PINS datasheet.pdf
IC DAC 16BIT SRL 40VQFN datasheet.pdf
RES 348 OHM 1/4W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 580MA 820 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .125" datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 80QFP datasheet.pdf
DIODE ZENER 25V 500MW SOD123 datasheet.pdf
CAP FILM 68NF 5% 630VDC datasheet.pdf
10UF 385V 12,5X30MM 85C 15000H datasheet.pdf