Comchip Technology TV15C280J-HF
TV15C280J-HF picture photo
Mfg. Part Number
TV15C280J-HF
Brief Description
TVS DIODE 28VWM 45.4VC SMC
Datasheet Download
TV15C280J-HF.pdf
Availability of TV15C280J-HF
QUANTITY
TV15C280J-HF Order Process
Ship out your order
Specifications of TV15C280J-HF
Internal Part NumberEIS-TV15C280J-HF
TypeZener
Unidirectional Channels1
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)28V
Voltage - Breakdown (Min)31.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp45.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)33.04A
Power - Peak Pulse1500W (1.5kW)
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TV15C280J-HF
Related LinksTV15C2, TV15C280J-HF Datasheet, Comchip Technology Distributor
TV15C280J-HF Details Description
Related parts for TV15C280J-HF
DIODE GEN PURP 200V 1.5A SMB datasheet.pdf
CONN HEADER 37POS 2MM R/A SOLDER datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 8POS STRAIGHT SCKT datasheet.pdf
CONTROLLER LINK CARD H-PCF OPTI datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 4POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
CONN PLUG BTB 70POS DL VERT SMD datasheet.pdf
RES 4.22K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 10K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
Crystal 9.2160MHz 30ppm 18pF 60 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount HC-49S datasheet.pdf
CONN RCPT datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
LED ARR 12MM 2700K 80CRI 1965LM datasheet.pdf