CTS Electronic Components 0538-006-D-9.0-35LF
0538-006-D-9.0-35LF picture photo
Mfg. Part Number
0538-006-D-9.0-35LF
Datasheet Download
0538-006-D-9.0-35LF.pdf
Availability of 0538-006-D-9.0-35LF
QUANTITY
0538-006-D-9.0-35LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 0538-006-D-9.0-35LF
Internal Part NumberEIS-0538-006-D-9.0-35LF
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance Range9 ~ 35pF
Adjustment TypeTop Adjustment
Voltage - Rated100V
Size / Dimension0.375" Dia (9.53mm)
Height - Seated (Max)0.275" (6.99mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)0538-006-D-9.0-35LF
Related Links0538-006-, 0538-006-D-9.0-35LF Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
0538-006-D-9.0-35LF Details Description
Related parts for 0538-006-D-9.0-35LF
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 4W datasheet.pdf
CORD SPT-1 18AWG 2COND 2.74M N-P datasheet.pdf
RES SMD 2.4K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110PS .100 EXTEND datasheet.pdf
POT 50 OHM 1W WIREWOUND LINEAR datasheet.pdf
RES 32K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
DIL SURFACE MOUNT 2.54MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 500W datasheet.pdf