NMB Technologies Corp. 06025SA-12R-ET-00
06025SA-12R-ET-00 picture photo
Mfg. Part Number
06025SA-12R-ET-00
Brief Description
FAN 12VDC 60X25MM 3WR
Datasheet Download
06025SA-12R-ET-00.pdf
Availability of 06025SA-12R-ET-00
QUANTITY
06025SA-12R-ET-00 Order Process
Ship out your order
Specifications of 06025SA-12R-ET-00
Internal Part NumberEIS-06025SA-12R-ET-00
Series2410SB
Voltage - Rated12VDC
Size / DimensionSquare - 60mm L x 60mm H x 25mm W
Fan TypeTubeaxial
FeaturesSpeed Sensor (Tach)
RPM-
Termination3 Wire Leads
Ingress Protection-
Weight0.001 KG
Operating Temperature14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Current Rating-
Voltage Range6 ~ 13.8VDC
Life Expectancy100000 hrs @ 25°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)06025SA-12R-ET-00
Related Links06025SA-, 06025SA-12R-ET-00 Datasheet, NMB Technologies Corp. Distributor
06025SA-12R-ET-00 Details Description
Related parts for 06025SA-12R-ET-00
TAG MARKER SF6 21" 160/BX datasheet.pdf
RELAY SSR 30A 240VAC AC OUT DIN datasheet.pdf
CABLE D-SUB-HMP37H/AE37M/HMP37H datasheet.pdf
CAP CER 0.027UF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 35V 10% 2917 datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 35V 10% 3024 datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
FULL METAL HOOD 9P ENT H SCR M3 datasheet.pdf
RES 75 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC FLASH 128MBIT 108MHZ 16SO datasheet.pdf
CONN PLUG IDC .100" 14POS datasheet.pdf
1.25MM M/M 20POS 26AWG 300MM datasheet.pdf