NMB Technologies Corp. 06025SA-24P-AA-00
06025SA-24P-AA-00 picture photo
Mfg. Part Number
06025SA-24P-AA-00
Brief Description
FAN 24VDC 60X25MM 2WR
Datasheet Download
06025SA-24P-AA-00.pdf
Availability of 06025SA-24P-AA-00
QUANTITY
06025SA-24P-AA-00 Order Process
Ship out your order
Specifications of 06025SA-24P-AA-00
Internal Part NumberEIS-06025SA-24P-AA-00
Series2410SB
Voltage - Rated24VDC
Size / DimensionSquare - 60mm L x 60mm H x 25mm W
Fan TypeTubeaxial
Features-
RPM-
Termination2 Wire Leads
Ingress Protection-
Weight0.001 KG
Operating Temperature14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Current Rating-
Voltage Range12 ~ 27.6VDC
Life Expectancy100000 hrs @ 25°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)06025SA-24P-AA-00
Related Links06025SA-, 06025SA-24P-AA-00 Datasheet, NMB Technologies Corp. Distributor
06025SA-24P-AA-00 Details Description
Related parts for 06025SA-24P-AA-00
RES ARRAY 8 RES 2K OHM 16SOIC datasheet.pdf
FILTER ELEM 60MM 45PPI PKG/5 datasheet.pdf
IC REGISTERED TRANSCVR 56SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC DRVR FILTER/ADC LN 20-QFN datasheet.pdf
CONN PLUG 41POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 6POS R/A 3.81MM datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM XCUT datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1KV 1A 2010 datasheet.pdf
RES 191 OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf