NMB Technologies Corp. 06025SA-24Q-EA-00
06025SA-24Q-EA-00 picture photo
Mfg. Part Number
06025SA-24Q-EA-00
Brief Description
FAN 24VDC 60X25MM 2WR
Datasheet Download
06025SA-24Q-EA-00.pdf
Availability of 06025SA-24Q-EA-00
QUANTITY
06025SA-24Q-EA-00 Order Process
Ship out your order
Specifications of 06025SA-24Q-EA-00
Internal Part NumberEIS-06025SA-24Q-EA-00
Series2410SB
Voltage - Rated24VDC
Size / DimensionSquare - 60mm L x 60mm H x 25mm W
Fan TypeTubeaxial
Features-
RPM-
Termination2 Wire Leads
Ingress Protection-
Weight0.001 KG
Operating Temperature14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Current Rating-
Voltage Range12 ~ 27.6VDC
Life Expectancy100000 hrs @ 25°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)06025SA-24Q-EA-00
Related Links06025SA-, 06025SA-24Q-EA-00 Datasheet, NMB Technologies Corp. Distributor
06025SA-24Q-EA-00 Details Description
Related parts for 06025SA-24Q-EA-00
RES 20 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 5V 12V 42W datasheet.pdf
BLANKING PLUG SQUARE 1.38" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 30K OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
RES SMD 124K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
RES SMD 213 OHM 0.1% 1/5W 0805 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 26 Circuit 0.300" (7.62mm) datasheet.pdf
RES SMD 4.75K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf