NMB Technologies Corp. 06025SA-24R-AA-00
06025SA-24R-AA-00 picture photo
Mfg. Part Number
06025SA-24R-AA-00
Brief Description
FAN 24VDC 60X25MM 2WR
Datasheet Download
06025SA-24R-AA-00.pdf
Availability of 06025SA-24R-AA-00
QUANTITY
06025SA-24R-AA-00 Order Process
Ship out your order
Specifications of 06025SA-24R-AA-00
Internal Part NumberEIS-06025SA-24R-AA-00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package315
Category Fans, Thermal Management
FamilyDC Fans
Series2410SB
Voltage - Rated24VDC
Size / DimensionSquare - 60mm L x 60mm H x 25mm W
Air Flow-
Static Pressure-
Features-
Noise-
Power (Watts)-
RPM-
Weight0.001 KG
Operating Temperature14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Current Rating-
Voltage Range12 ~ 27.6VDC
Life Expectancy100000 hrs @ 25°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)06025SA-24R-AA-00
Related Links06025SA-, 06025SA-24R-AA-00 Datasheet, NMB Technologies Corp. Distributor
06025SA-24R-AA-00 Details Description
Related parts for 06025SA-24R-AA-00
MACHINE SCREW PAN PHILLIPS 8-32 datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 18-22 AWG 0.187" (4.75mm) Crimp datasheet.pdf
CAP CER 0.068UF 1KV X7R 1825 datasheet.pdf
SWITCH LIMIT SPDT 5A ROLLR LEVER datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 28SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 25W datasheet.pdf
CAP CER 3.3PF 50V NP0 1206 datasheet.pdf
Crystal 25.0000MHz 30ppm 12pF 40 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 85.6K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 256KB FLASH 64QFN datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 2POS PIN datasheet.pdf