Murata Electronics North America 0603-10P-50V
0603-10P-50V picture photo
Mfg. Part Number
0603-10P-50V
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
0603-10P-50V.pdf
Availability of 0603-10P-50V
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
0603-10P-50V Order Process
Ship out your order
Specifications of 0603-10P-50V
Internal Part NumberEIS-0603-10P-50V
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship 0603-10P-50V today.
Series0603-10
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case Type0603-10P
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-0603-10P-50V
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related Links0603-1, 0603-10P-50V Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
0603-10P-50V Details Description
Related parts for 0603-10P-50V
CONN RACK/PANEL 50POS 5A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
IC DSP FIX/FLOAT POINT 841FCBGA datasheet.pdf
RES 121 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 2.15 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 300W datasheet.pdf
FIXED IND 400UH 6A 110 MOHM TH datasheet.pdf
IC LCD TFT CTRLR 56QFN datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X17.78MM datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 2SMD datasheet.pdf
RES SMD 0.0845 OHM 2W 2010 WIDE datasheet.pdf