AVX Corporation 06031A150F4T2A
06031A150F4T2A picture photo
Mfg. Part Number
06031A150F4T2A
Brief Description
CAP CER 15PF 100V NP0 0603
Datasheet Download
06031A150F4T2A.pdf
Availability of 06031A150F4T2A
QUANTITY
06031A150F4T2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 06031A150F4T2A
Internal Part NumberEIS-06031A150F4T2A
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance15pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive
RatingsAEC-Q200
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)06031A150F4T2A
Related Links06031A1, 06031A150F4T2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
06031A150F4T2A Details Description
Related parts for 06031A150F4T2A
IC RESET CPU BIPOLAR 4.2V 5SSOP datasheet.pdf
TRIAC SENS GATE 1KV 12A TO220AB datasheet.pdf
IC REG CTRLR PWM CM 8SOIC datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 128POS JAMNUT PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 48V 1300W datasheet.pdf
JUMPER SKT WITH HANDLE RED datasheet.pdf
CONN SOCKT 240POS 5ROW VERT GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100" datasheet.pdf
FIXED IND 6.2NH 700MA 130 MOHM datasheet.pdf
55A PRIMARY/DUAL 8/ L datasheet.pdf