AVX Corporation 06031A151K4T2A
06031A151K4T2A picture photo
Mfg. Part Number
06031A151K4T2A
Brief Description
CAP CER 150PF 100V NP0 0603
Datasheet Download
06031A151K4T2A.pdf
Availability of 06031A151K4T2A
QUANTITY
06031A151K4T2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 06031A151K4T2A
Internal Part NumberEIS-06031A151K4T2A
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance150pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive
RatingsAEC-Q200
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)06031A151K4T2A
Related Links06031A1, 06031A151K4T2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
06031A151K4T2A Details Description
Related parts for 06031A151K4T2A
RES SMD 255K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
DIP SWITCH datasheet.pdf
JUMPER OVER BARRIER datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.1A 20SOIC datasheet.pdf
RES 3.48K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 18 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 2:6 750MHZ 32QFN datasheet.pdf
Connector Socket 66 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 432K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
ALZ RELAY 1 FORM A 5V datasheet.pdf