FFF 20021321-00042T4LF
20021321-00042T4LF picture photo
Mfg. Part Number
20021321-00042T4LF
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets
Brief Description
Connector Receptacle 42 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount
Datasheet Download
20021321-00042T4LF.pdf
Availability of 20021321-00042T4LF
QUANTITY
20021321-00042T4LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 20021321-00042T4LF
Internal Part NumberEIS-20021321-00042T4LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMinitek127™ Connector System
Standard Package10
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets
SeriesMinitek 127™ 20021321
PackagingTube
Connector TypeReceptacle
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions42
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.050" (1.27mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.050" (1.27mm)
Mounting TypeSurface Mount
TerminationSolder
Fastening Type-
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)20021321-00042T4LF
Related Links20021321-, 20021321-00042T4LF Datasheet, FFF Distributor
20021321-00042T4LF Details Description
Related parts for 20021321-00042T4LF
EXTENDER CARD LTANG PCI 32BIT AU datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 1.7A 44 MOHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 113 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 931 OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 40.2 OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 240PF 1KV NP0 1210 datasheet.pdf
DIODE ZENER 15V 2W SMBJ datasheet.pdf
AUTO SYNCHRONIZER datasheet.pdf
FIXED IND 450UH 550MA 850 MOHM datasheet.pdf
IC OSC VCXO 155.52MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 1POS INLINE SKT datasheet.pdf
OSC TCXO 26.000MHZ CLP SNWV SMD datasheet.pdf