AVX Corporation 06031A151KAT2A
06031A151KAT2A picture photo
Mfg. Part Number
06031A151KAT2A
Brief Description
CAP CER 150PF 100V NP0 0603
Datasheet Download
06031A151KAT2A.pdf
Availability of 06031A151KAT2A
QUANTITY
06031A151KAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 06031A151KAT2A
Internal Part NumberEIS-06031A151KAT2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance150pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)06031A151KAT2A
Related Links06031A1, 06031A151KAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
06031A151KAT2A Details Description
Related parts for 06031A151KAT2A
IC REG MULT CONFG INV ADJ 2A 7DD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC ADC 8BIT 40KSPS LP 8-SOIC datasheet.pdf
IC DAC 12BIT 3.3V 200MSPS 48-QFN datasheet.pdf
IC AUDIO PWM PROC 80TQFP datasheet.pdf
IC FPGA 147 I/O 176TQFP datasheet.pdf
CABLE 3COND 12AWG YELLOW datasheet.pdf
FERRITE CORE ELP 4.85UH N49 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CAP CER 7.5PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf