AVX Corporation 06031A1R0D4T2A
06031A1R0D4T2A picture photo
Mfg. Part Number
06031A1R0D4T2A
Brief Description
CAP CER 1PF 100V NP0 0603
Datasheet Download
06031A1R0D4T2A.pdf
Availability of 06031A1R0D4T2A
QUANTITY
06031A1R0D4T2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 06031A1R0D4T2A
Internal Part NumberEIS-06031A1R0D4T2A
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)06031A1R0D4T2A
Related Links06031A1, 06031A1R0D4T2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
06031A1R0D4T2A Details Description
Related parts for 06031A1R0D4T2A
CONN HEADER 16POS PIP R/A 30GOLD datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPST 9A 125V datasheet.pdf
CABL MCX R/A PLUG-PLUG RG316 12" datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
RELAY SSR DUAL 25A RNDM PNL MNT datasheet.pdf
CABLE 4COND 18AWG BLACK 500' datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 256KB FLASH 144LQFP datasheet.pdf
SLA 21/90 3.2SN OG datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE SKT datasheet.pdf
DIA 4MM 3MM PW PNP NC datasheet.pdf