AVX Corporation 06031A221GAT2A
06031A221GAT2A picture photo
Mfg. Part Number
06031A221GAT2A
Brief Description
CAP CER 220PF 100V NP0 0603
Datasheet Download
06031A221GAT2A.pdf
Availability of 06031A221GAT2A
QUANTITY
06031A221GAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 06031A221GAT2A
Internal Part NumberEIS-06031A221GAT2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance220pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)06031A221GAT2A
Related Links06031A2, 06031A221GAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
06031A221GAT2A Details Description
Related parts for 06031A221GAT2A
BRACKET HINGED WALL MOUNT datasheet.pdf
CONN SPRING 19POS SNGL .350 SMD datasheet.pdf
CBL MMCX JACK/SMA PLUG 6" RG178 datasheet.pdf
FUSE LINK 500V AM NH 400A SIZE2 datasheet.pdf
CONN HEADER .100" SNGL STR 25POS datasheet.pdf
CONN PLUG 24POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
BIT SPADE SF CORDED datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 150PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 16NF 3.5% 1600VDC RAD datasheet.pdf