AVX Corporation 06031A330FA12A
06031A330FA12A picture photo
Mfg. Part Number
06031A330FA12A
Brief Description
CAP CER 33PF 100V NP0 0603
Datasheet Download
06031A330FA12A.pdf
Availability of 06031A330FA12A
QUANTITY
06031A330FA12A Order Process
Ship out your order
Specifications of 06031A330FA12A
Internal Part NumberEIS-06031A330FA12A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)06031A330FA12A
Related Links06031A3, 06031A330FA12A Datasheet, AVX Corporation Distributor
06031A330FA12A Details Description
Related parts for 06031A330FA12A
IC TELCOM CIRCUIT RELAY 16-SOIC datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.5A TO252 datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 10-10SL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
RES 549 OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 2.4V 500MW TUMD2 datasheet.pdf
IC OSC CLOCK 156.25MHZ 10CLCC datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 6.3V X6S 0201 datasheet.pdf