AVX Corporation 06031A330JA14A
06031A330JA14A picture photo
Mfg. Part Number
06031A330JA14A
Brief Description
CAP CER 33PF 100V NP0 0603
Datasheet Download
06031A330JA14A.pdf
Availability of 06031A330JA14A
QUANTITY
06031A330JA14A Order Process
Ship out your order
Specifications of 06031A330JA14A
Internal Part NumberEIS-06031A330JA14A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)06031A330JA14A
Related Links06031A3, 06031A330JA14A Datasheet, AVX Corporation Distributor
06031A330JA14A Details Description
Related parts for 06031A330JA14A
WIRE DUCT SLOTTED 3.0X2.0" datasheet.pdf
TVS DIODE 6.5VWM 14.5VC DO214AA datasheet.pdf
CONN RECEPT 12POS .100" VERT AU datasheet.pdf
TRIMMER 2.2K OHM 1W TH datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 23POS 5.08MM datasheet.pdf
RES 82.5K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 17.4K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HDR 47POS 2.54MM T/H R/A datasheet.pdf