AVX Corporation 06031A390KAT2A
06031A390KAT2A picture photo
Mfg. Part Number
06031A390KAT2A
Brief Description
CAP CER 39PF 100V NP0 0603
Datasheet Download
06031A390KAT2A.pdf
Availability of 06031A390KAT2A
QUANTITY
06031A390KAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 06031A390KAT2A
Internal Part NumberEIS-06031A390KAT2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance39pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)06031A390KAT2A
Related Links06031A3, 06031A390KAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
06031A390KAT2A Details Description
Related parts for 06031A390KAT2A
CABLE 20COND 22AWG GRAY 1000' datasheet.pdf
LED 17.46MM GREEN DIFF PANEL MNT datasheet.pdf
TERM BLOCK 3.50MM 20POS datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
IC REG LDO 1.15V 0.2A 4X2SON datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM L-TAB T412 datasheet.pdf
TOOL MFT PNEU EXTERNAL ADJ datasheet.pdf
HEATSINK DC/DC HALF BRICK VERT datasheet.pdf
RES ARRAY 13 RES 2K OHM 14SOIC datasheet.pdf