AVX Corporation 06031A3R9BAQ2A
06031A3R9BAQ2A picture photo
Mfg. Part Number
06031A3R9BAQ2A
Brief Description
CAP CER 3.9PF 100V NP0 0603
Datasheet Download
06031A3R9BAQ2A.pdf
Availability of 06031A3R9BAQ2A
QUANTITY
06031A3R9BAQ2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 06031A3R9BAQ2A
Internal Part NumberEIS-06031A3R9BAQ2A
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.9pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)06031A3R9BAQ2A
Related Links06031A3, 06031A3R9BAQ2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
06031A3R9BAQ2A Details Description
Related parts for 06031A3R9BAQ2A
IC OPAMP GP 33MHZ 8SOIC datasheet.pdf
LED YELLOW DIFF 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
CONN FPC TOP 10POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
IC OPAMP JFET 4.5MHZ 16SOIC datasheet.pdf
RES SMD 120K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 30K OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 1% 1/20W 0502 datasheet.pdf
IC DDR SDRAM 512MBIT 5NS 66TSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS INLINE PIN RA datasheet.pdf