AVX Corporation 06031A5R0B4T2A
06031A5R0B4T2A picture photo
Mfg. Part Number
06031A5R0B4T2A
Brief Description
CAP CER 5PF 100V NP0 0603
Datasheet Download
06031A5R0B4T2A.pdf
Availability of 06031A5R0B4T2A
QUANTITY
06031A5R0B4T2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 06031A5R0B4T2A
Internal Part NumberEIS-06031A5R0B4T2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance5pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive
RatingsAEC-Q200
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)06031A5R0B4T2A
Related Links06031A5, 06031A5R0B4T2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
06031A5R0B4T2A Details Description
Related parts for 06031A5R0B4T2A
RES ARRAY 5 RES 200 OHM 10SIP datasheet.pdf
IC QUAD DIFF LINE RCVR 16SO datasheet.pdf
SWITCH LEVER SPDT 5A SS SLD 125V datasheet.pdf
IC REG LDO 5V/ADJ 0.25A 8SOIC datasheet.pdf
DIODE ZENER 10V 500MW DO35 datasheet.pdf
8-BIT DIGIT/ANALOG CONVRTR 14POS datasheet.pdf
CAP CER 1PF 50V S2H 0402 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 39POS SKT datasheet.pdf
SENSOR PHOTO 10M 12-24VDC PNP datasheet.pdf
IC OSC VCXO 38.88MHZ 6-CLCC datasheet.pdf